Minilinka
PALI, s.r.o. - netkatalog.czPásové dopravníky, dopravní pásy - netkatalog.cz
Copyright © 20.3.2011 pali.cz. Všechna práva vyhrazena.
TOPlist
Plniče přetlakové Plniče netlakové Minilinka Vystřikovačky
Plnění nápojů do lahví

Plniče přetlakové pro malé provozy, především pro minipivovary - typová řada PEPA :
Plniče vakuové nebo odměrné pro malé provozy - typová řada PEPA V nebo PO:
Plniče v profesionálním provedení s různými stupni automatizace dle potřeby a přání zákazníka.
Přetlakové plniče jsou určeny pro plnění nápojů sycených kysličníkem uhličitým (pivo, sycené nealko nápoje, sycené minerální vody, sycená vína) s možností úprav  pro plnění i nesycených nápojů . Pivo (případně i jiný nápoj) se plní se pod atmosférou CO2 nebo jiného plynu. Princip plnění je s použitím přetlaku v nádrži plniče, s krátkou vzduchovou trubkou.
Na přání je možná úprava pro evakuaci lahví před plněním (u skleněných při plnění piva).
Vakuové nebo odměrné plniče jsou určeny pro plnění klidných nápojů nesycených kysličníkem uhličitým (pitná voda, nesycená minerální voda, ovocné džusy, sirupy, víno, alkohol, stolní olej apod.) .
Plniče jsou vždy dokonale sanitovatelné v okruhu CIP .
Plniče vyrábíme vždy na zakázku, v provedení dle přesného zadání tak, aby byly potřeby zákazníka uspokojeny v maximálně možné míře.

VARIANTY PROVEDENÍ
A)  Plniče přetlakové řadové poloautomatické řady PEPA:
      (Podobně pracují i plniče řady PEPA V a PO)
Poloautomatické profesionální zařízení v celonerezovém provedení, vhodné pro minipivovary a jiné provozy s velmi malými výkony.
Funkce plniče i korunkové zavíračky (pokud je součástí dodávky) je řízena programovatelným automatem umístěným na plniči.
Funkce plniče (obsluhuje jedna osoba):
obsluha otevře kryt, ručně vloží příslušný počet lahví, zavře kryt tlačítkem, ručně spustí proces plnění: ventily pneumaticky sjedou na láhve, utěsní se hrdla lahví, proběhne natlakování lahví CO2, na přání evakuace 1x nebo 2x , naplnění lahví, ventily vyjedou nahoru. Obsluha ručně vyjme plné lahve a předá pro zavření.
Funkce korunkové zavíračky (obsluhuje druhá osoba):
obsluha vloží ručně korunky, vloží láhev pod zavírací hlavu a tlačítkem startuje uzavření. Hlava láhev automaticky uzavře, obsluha vyjme uzavřenou láhev.

Na přání zákazníka může být plnič upraven pro plnění PET lahví a doplněn stolní šroubovou zavíračkou

Orientační tabulka výkonu přetlakových plničů PEPA podle počtu plnicích ventilů.
Plnicí
ventily
2
4
6
Výkon
L A H V Í   Z A   H O D I N U
0,5 l sklo
300
500
700
1,5 l PET
250
350
400
Plniče pro minilinku
B)  Plniče otočné krokové poloautomatické i automatické řady PEPA:


      (Podobně pracují i plniče řady PEPA V a PO)
Poloautomatické nebo automatické profesionální zařízení v celonerezovém provedení, vhodné pro minipivovary a jiné provozy s malými výkony. Funkce plniče i korunkové zavíračky (pokud je součástí dodávky) je řízena programovatelným automatem.

1. Provedení poloautomatické , typ stroje PEPA 2/2
Stroj se dvěma plnicími ventily a dvěma zavíracími hlavami na korunky. Obsluhuje jedna osoba.
Přednosti stroje PEPA 2/2 ve srovnání s řadovými plniči.
     · dosažení vyššího výkonu na daný počet plnicích ventilů
     · stroj obsluhuje pouze jedna osoba pro operace naplnění i uzavření. Obsluha nepracuje s neuzavřenými plnými láhvemi, čas mezi naplněním a uzavřením lahví je velmi krátký a blíží se kontinuálním rotačním strojům. Možno doplnit přiváděcí a odváděcí dopravník, vstupní a výstupní hvězdu pro automatický provoz.
Pracovní cyklus stroje:
obsluha na vstupu lahví do stroje ručně vloží dvě lahve do stojící otočné podávací hvězdy. Otočný krokový mechanismus přesune lahve pod plnicí ventily a zastaví. Automaticky se spustí a proběhne proces plnění (utěsnění lahví pod ventily, natlakování lahví CO2, na přání evakuace, naplnění lahví)
· zatímco se lahve plní, obsluha vloží do podávací hvězdy další dvě lahve a do podávací dráhy dvě korunky určené pro uzavření předchozích lahví
· plné lahve otočením podávací hvězdy přecházejí pod dvě zavírací hlavy, prázdné lahve přecházejí pod plnicí ventily
· zatímco se lahve plní a zavírají, obsluha vloží do podávací hvězdy další dvě lahve a do podávací dráhy dvě korunky určené pro uzavření předchozích lahví
· plné lahve otočením podávací hvězdy přecházejí pod dvě zavírací hlavy, prázdné lahve přecházejí pod plnicí ventily a uzavřené vyjíždějí zpět k obsluze
· zatímco se lahve plní a zavírají, obsluha vloží do podávací hvězdy další dvě lahve výměnou za plné a uzavřené a do podávací dráhy dvě korunky určené pro uzavření předchozích lahví
· cyklus se stále opakuje

2. Provedení automatické , typ stroje PEPA 3,4,6
Stroj se třemi, čtyřmi nebo šesti plnicími ventily je v provedení pro automatický vstup lahví z dopravníku a výstup lahví na  dopravník přes vstupní a výstupní podávací hvězdu. Na chod stroje dohlíží jedna osoba.
Pracovní cyklus stroje:
otočný krokový mechanismus přesune lahve pod plnicí ventily a zastaví. Automaticky se spustí a proběhne proces plnění (utěsnění lahví pod ventily, natlakování lahví CO2, na přání evakuace, naplnění lahví). Otočný krokový mechanismus vyvede plné lahve ze stroje a přivede nové lahve pod plnicí ventily a zastaví
Na přání zákazníka může být plnič upraven pro plnění PET lahví a doplněn korunkovou nebo šroubovou zavíračkou .
Výkony otočných krokových přetlakových plničů PEPA
Plnicí ventily
2
3
4
6
Zavírací hlavy
2
-
-
-
Výkon
L A H V Í   Z A   H O D I N U
0,5 l sklo
500
600
900
1200
1,5 l PET
250
300
400
500
Plniče pro minilinku
Společnost Produkty Služby Reference Kontakt