we make
bottling easy.

Plnicí metody

Přetlakové plnění

Řada PEPA – princip této plnicí metody je založen na přetlaku v nádrži plniče. Láhev se zvedne k ventilům, utěsní a natlakuje z nádrže, takže tlaky v nádrži a v láhvi jsou stejné. Působením gravitace začne kapalina stékat do láhve. Hladina plnění je určena délkou vzduchové trubky ventilu. Pokud kapalina dosáhne této trubky, plnění se zastaví.

Tato metoda se používá pro plnění sycených nápojů (pivo, nealkoholické nápoje, minerální voda, víno). Lze ji použít i pro plnění nesycených nápojů v provozech, kde se oba druhy stáčejí na jedné lince, nebo pokud je požadováno plnění v atmosféře inertního plynu.

Vakuové plnění

Řada PEPA V – nízký kontrolovaný podtlak v láhvi a v nádrži plniče. Proces plnění je podobný přetlakovému plnění s podtlakem namísto přetlaku.

Řada PEPA VN – nízký kontrolovaný podtlak v láhvi a atmosférický tlak v nádrži plniče (nerovnotlaké plnění). Rychlejší plnění a lepší přesnost než u řady V.

Způsob plnění závisí na potřebách a požadavcích zákazníka a na vlastnostech média. Tyto plnicí metody se používají pro plnění nesycených nápojů (pitná voda, nesycená minerální voda, ovocné šťávy, sirupy, víno, alkohol, stolní olej atd.)

Objemové plnění

Řada PEPA POP – přesné nastavení objemu pomocí průtokoměru. Tato metoda má nejlepší výsledky z hlediska přesnosti plněného objemu. Lze ji použít pro stejné druhy tekutin jako vakuové plnění (nesycené). K dispozici je široká škála obalů, včetně PET lahví a kanystrů vyšších objemů (5 litrů, 19 litrů atd.).