we make
bottling easy.

Vyplachovačka lahví

Rotační vyplachovačka lahví je určena k vyplachování lahví od mechanických nečistot nebo ke sterilizaci lahví před jejich naplněním nápoji a jinými tekutinami. Vyplachovačky jsou vyráběny na zakázku podle požadavků zákazníka v provedení pro skleněné, PET, HDPE a jiné lahve. Vyplachovačka je obvykle součástí plnicího bloku s kapacitou odpovídající plniči, ale lze ji dodat i jako samostatné zařízení. U malých poloautomatických plničů je vyplachovačka vždy samostatným strojem a obsluhuje se ručně.

Konstrukce vyplachovačky je standardně dvoukanálová, což znamená, že je možné vypláchnout láhev dvěma médii prostřednictvím dvou nezávislých trysek pro každou láhev. Láhev se pomocí uchopovací kleštiny otočí dnem vzhůru nad trysky tak, aby byly trysky částečně zasunuty do hrdla láhve. Stroj může být volitelně vybaven také tryskami, které se pro větší účinnost mechanicky zasunou hlouběji do hrdla láhve. Stroj je rovněž vybaven systémem pro registraci přítomnosti lahví. Pokud je pozice lahve prázdná, přívod médií k tryskám se uzavře.

Stroj může být vybaven systémem automatického dávkování dezinfekčního roztoku do vyplachovací kapaliny, systémem recirkulace a ohřevu roztoku a dalšími doplňkovými prvky. Stroj je možné dodat také v provedení pro parní sterilizaci lahví.

Zpět na Plnicí linky